Sprawy spadkowe

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest trudnym wydarzeniem i do tego często dochodzą obowiązki, takie jak zorganizowanie pogrzebu itd. Jednak nawet dla ochrony naszego własnego interesu warto stwierdzić też nabycie spadku. Okazuje się, że często udział prawnika jest konieczny, dlatego nasza kancelaria zaprasza do kontaktu. Pomożemy w zakresie dziedziny, którą jest prawo rodzinne. Tarnów to miasto, w którym potrzebna jest specjalistyczna pomoc? Działamy na jego terenie, ale nie tylko, ponieważ obsługujemy również Klientów z okolic!

 

Sprawy spadkowe – Tarnów

Jednymi z podstawowych spraw w tym zakresie są te polegające na stwierdzeniu nabycia spadku, co nie jest sprawą skomplikowaną. Wystarczy określić stopień pokrewieństwa oraz dysponować aktem zgonu i aktami urodzenia dzieci. Adwokat natomiast jest osobą, która pomoże w sytuacji, jeżeli o majątek zmarłego powstanie spór z innymi spadkobiercami lub kiedy spadkobiercy nie wiedzą, co wchodzi w skład owego spadku oraz w jaki sposób nastąpi dziedziczenie.

Ludzie często obawiają się spadków, uważając, iż mogą odziedziczyć po kimś długi. Okazuje się jednak, że mimo posiadania prawa do dziedziczenia, nie oznacza to przymusu przyjęcia spadku. W zasadzie są dwie sytuacje – przyjęcie oraz odrzucenie spadku. Obecnie istnieje możliwość przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Niemal nigdy nie można też wybierać sobie tego, co przyjmie się od zmarłych. Na przykład chcąc dostać mieszkanie dłużnika, trzeba także wziąć na siebie jego długi. Trzeba pamiętać, że kiedy taka sytuacja dotyczy potomka zmarłego, to spadek może przejść na wnuka! Z tego powodu w niektórych przypadkach powinno się za sprawą sądu opiekuńczego wnioskować o odrzucenie spadku i spisać stosowne oświadczenie, by dziecko nie zostało obciążone długami.

Pracujący w naszej kancelarii specjaliści doradzą, do którego sądu kierować poszczególne wnioski, zaopiniują także ich zgodność z obowiązującym prawem i etykietą jeszcze przed wysłaniem. Pomożemy także w określeniu wszystkiego, co wchodzi w skład spadku, aby nie doszło do sytuacji, iż długi przyjęło się z braku odpowiedniej wiedzy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż prawo może się wydawać zawiłe, dlatego naszym celem jest tłumaczenie go szerokiemu gronu odbiorców, dzięki czemu funkcjonowanie staje się zwyczajnie prostsze. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na pytania i umówimy spotkanie ze specjalistami.

Jasne prawo rodzinne – sprawy spadkowe – Tarnów